środa, 17 grudnia 2014

Niespodzianka w bananach...

Uważajcie w marketach w co i gdzie pakujecie swoje łapki :) Dziś na wp.pl znalazłam ciekawą notkę:

"Klienci jednego z marketów w Miliczu na Dolnym Śląsku przeżyli szok, gdy w kartonie z bananami dostrzegli pająka wielkości ludzkiej dłoni. Kierownictwo sklepu natychmiast ewakuowało obiekt i zawiadomiło o niezwykłym znalezisku policję. 

Oprócz wielkiego pająka w kartonie był kokon, w którym mogły być dziesiątki jego potomków. Pracownicy w obawie, że pająk ucieknie, ostrożnie złapali go do słoika. Kokon natomiast zapakowali do foliowej torebki. Na szczęście, pająk był ospały i nikogo nie ukąsił. Według obecnego na miejscu weterynarza mogłoby się to bowiem tragicznie skończyć - schwytany pająk jest bowiem prawdopodobnie bardzo jadowity. Policjantom udało się ustalić, że banany pochodzą z Kolumbii. To może sugerować, że wśród bananów ukrył się tzw. bananowy pająk. Tą wspólna nazwą określa się dwa gatunki tych stworzeń: jedno z nich jest zupełnie nieszkodliwe dla człowieka, drugie to tzw. wałęsak brazylijski - bardzo agresywny i niezwykle jadowity pająk. 

Jaki pająk zamieszkał w kartonie z bananami? To ostatecznie wyjaśnią eksperci. Policjanci natomiast sprawdzą, czy nie doszło do zagrożenia życia i zdrowia klientów oraz pracowników marketu."

A poniżej kartonowy bohater (Grafika: wp.pl):


2 komentarze:

 1. Kurczę, że też przegapiłem tę informację w wiadomościach. Patrzę i od razu myślę: wałęsak, za chwilę czytam - potwierdza się. W razie ukąszenia mógłby być problem, bo nie wydaje mi się, aby polska służba zdrowia posiadała odtrutkę na jego bardzo silny jad. I weź tu człowieku spokojnie sięgaj po banany... Taka ciekawostka, u nas pospolicie występują jego znacznie mniejsi krewni:

  https://www.flickr.com/photos/110748996@N08/12067566015/in/set-72157640004244013

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój kolega w czasie studiów dorabiał sobie przy rozładunku takich np. owoców egzotycznych i często opowiadał, że tam ciekawe stworki bytowały :)

   Usuń

KTO POSTY KOMENTUJE TEN POMNIKI, DLA POTOMNYCH, ZE SŁÓW BUDUJE :)