czwartek, 24 grudnia 2015

Ewka i jej drugie dno ;)

Grafika: www.kevintaylorart.com

24 grudnia - Dzień Raju, Wigilia, a poza tym, imieniny Ewy :) 
Wszystkim swoim imienniczkom życzę odnalezienia prawdziwego Raju w życiu :)

Natomiast czytelnikom Kobietoskopu życzę Wesołych Świąt :) 

Niech magia Świąt Bożego Narodzenia 

ukryta w blasku gwiazd przypomina,
że czasem wystarczy tylko wypowiedzieć życzenie…

Spełnienia wszystkich świątecznych życzeń!
Garść informacji o imieniu Ewa:
(zaczerpnięte ze strony: www.ksiegaimion.com)

Znaczenie imienia Ewa
Ewa to odpowiedzialna i rozsądna kobieta, która posiada naturę pełną czułości i miłości. Niezwykle poświęca się w każdej pracy i przykłada do powierzanych jej obowiązków. Jest zdecydowaną realistką o wzniosłych ideałach. Bywa, iż wiele sił i czasu poświęca potrzebującym. Najczęściej kieruje się dobrem innych i najważniejsza jest dla niej radość dawania. Ceni sobie jednak swoją nietykalność, czy czasami wręcz samotność. Jest przy tym dość skryta i zdarza jej się zamykać w sobie. Pozostaje mimo to pewną siebie i zdecydowaną osobą. Nie lubi narzucać się ludziom, zawsze jednak jest gotowa służyć radą i pomocą. To wierna i prawdziwa przyjaciółka, na której można polegać w każdej sytuacji.

Pochodzenie imienia Ewa 
Ewa to imię pochodzenia hebrajskiego, od słów hajja (być) lub hawwa (wzięta od męża albo dająca życie). Według Biblii jest to imię pierwszej kobiety stworzonej z żebra Adama. Przypuszcza się również, że może ono pochodzić od imienia najwyższej bogini przedhebrajskich mieszkańców Kanaanu. W dawnych czasach imię to było źle widziane – ciążył na nim grzech pramatki Ewy, która złamała zakaz Boży.


Rodzina i miłość
Ponieważ Ewa poświęca się dla innych oraz bardzo przykłada do wykonywanej pracy – często nie ma czasu na zakładanie rodziny. Nie jest jednak z tego powodu nieszczęśliwa, rekompensują jej to wdzięczni podopieczni i oddani przyjaciele. Jeśli uda jej się stworzyć dom i zaufać wybrankowi, ujawni swą pełną czułości i miłości naturę. Należy pamiętać, iż częste przejawy zazdrości czy nawet zaborczości, wynikają u niej nie tyle z braku zaufania do bliskich, ile z chęci chronienia ich przed przewidywanym niebezpieczeństwem. Dla Ewy najważniejsza w uczuciach jest radość dawania – i tak jak w pracy, tak i w domu, daje z siebie wszystko.

Życie towarzyskie
Ewa nie jest osobą przesadnie towarzyską. Ceni sobie swoją nietykalność, czy wręcz samotność. Jest skryta i zdarza jej się zamykać w sobie. Ostro protestuje jedynie, gdy się z czymś nie zgadza bądź reaguje na czyjąś krzywdę. Ewa nie stara się błyszczeć wśród znajomych, raczej delikatnie zaznacza swoją obecność. Jest nieufna wobec ludzi skupiających na sobie uwagę innych. Jeśli ktoś pragnie prawdziwej przyjaźni, pełnej oddania, zaangażowania oraz trwającej na dobre i na złe – Ewa warta jest wyboru. Na niej można zawsze polegać, gdyż to zdecydowana altruistka, a jej działania napędza miłość do drugiego człowieka.

Praca i kariera zawodowa
Ewa to odpowiedzialna i rozsądna kobieta, do tego zdecydowana w swych działaniach i pewna siebie. Otoczenie może uważać, że wszystko przychodzi jej z łatwością i za cokolwiek się weźmie – to w mig wykona. Nic bardziej błędnego! Ewa niezwykle poświęca się każdej pracy i przykłada do wykonywanych działań. Tylko ona sama wie, ile trudu kosztuje ją stanięcie na wysokości zadania! Pomimo dobrej intuicji – nie kieruje się nią – woli utarte, sprawdzone rozwiązania niż ryzyko (nawet ryzyko przygody). Jest realistką o wzniosłych ideałach, dzięki mądrości i inteligencji osiąga znaczące sukcesy zawodowe. W swym postępowaniu ma na uwadze dobro innych, dlatego wymarzonymi miejscami zatrudnienia dla niej będzie szkoła lub szpital.

Predyspozycje zawodowe
Ewa spełni się jako nauczycielka, laborantka, lekarka, pielęgniarka, bizneswoman.

20 komentarzy:

 1. Wszystkiego naj ... z okazji imienin - jesteś imienniczką mojej mamy ,ale to nie fair w taki dzień mieć imieniny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Wiesz, to nie ja wybierałam imię ;)

   Usuń
  2. Domyśliłam się że nie Ty :) Tak w dzień swoich imienin mówi moja mama

   Usuń
  3. Chociaż może wyglądałam po narodzinach na Ewkę ;) Podobno imię czasami samo się wybiera jak się na dzieciaka spojrzy ;)

   Usuń
 2. Wszystkiego dobrego Ewuniu i możesz sobie z moim synem podać rękę, bo on ma na imię Adam. Swoją drogą wszystkie Ewy, które znam to fajne kobietki :-) A z imieniem tak chyba jest, gdy urodził się mój syn od razy wiedziałam, że to Adam :-) Nie zastanawiałam się ani minuty...
  Serdeczności :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie :)
   Pozdrawiam świątecznie :)

   Usuń
 3. Wszystkiego naj z okazji Świąt i imienin :-)
  Zawsze uważałem, że osoby o tym samym imieniu noszą w sobie jakieś podobieństwo, lecz chyba nie jest to prawda. Moja mama też jest Ewa i opis, który zamieściłaś, średnio do niej pasuje...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te opisy to tak pół żartem, pół serio ;) Dziękuję za życzenia :)

   Usuń
 4. Spóźnione, ale najszczersze życzenia imieninowe, świąteczne i noworoczne. Oby wszystko się spełniało, zdrowia, szczęścia i zadowolenia z wykonywanych aktywności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie :) Życzę radosnych Świąt :)

   Usuń
 5. Ewuniu, Twoje piękne imię mówi wszystko. Jesteś rozsądną, odpowiedzialną i towarzyską kobietą. Życzę dalszych sukcesów, szczęścia, miłości i wielu przyjaciół.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ech, szkoda, że moją drugą połową nie jest Ewa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie Ewki to taki cud, miód i orzeszki ;)

   Usuń
 7. Droga Ewo:) Przesyłam spóźnione lecz bardzo serdeczne życzenia imienionowe.A charakterystyka imienia, którą załączyłaś jest wyjątkowo trafna.Rzeczywiście, dajesz z siebie wszystko:)
  Masz duże poczucie humoru, kochasz zwierzęta, świetnie pieczesz, robisz ciekawe zdjęcia no jesteś autorką niesamowitych wierszy dla dzieci:) Kto jeszcze nie czytał, niech koniecznie to zrobi, poprawa humoru gwarantowana:)

  Pozdrawiam Cię cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pozostaje mi nic innego jak serdecznie podziękować :)

   Usuń
 8. No, jakbym o sobie czytała! Wszystkiego dobrego poświątecznego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami coś jest w tych opisach imion :) Oczywiście nie pasują one do wszystkich osób, ale jakiegoś tam ziarenka prawdy można się doszukać :) Pozdrawiam poświątecznie również :)

   Usuń

KTO POSTY KOMENTUJE, TEN POMNIKI, DLA POTOMNYCH, ZE SŁÓW BUDUJE :)